Yavaş'tan, CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Coşkun Çağlar Duran'a Destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bir video ile CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Coşkun Çağlar Duran'ın seçim çalışmalarına destek verdi. Yavaş, "Hep beraber Çağlar başkanımla yan yana geldiğimiz zaman inşallah Elazığ'a çok şey katacağımız düşüncesindeyim" dedi. Duran da projeleri ve vaatleri hakkında bilgi verdi.

Gündem 23.03.2024, 08:53
Yavaş'tan, CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Coşkun Çağlar Duran'a Destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisi gibi avukat olan CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Coşkun Çağlar Duran'a destek verdi.

Yavaş, kaydettiği videoda şu ifadeleri kullandı:

"Ankara'dan Elazığ'a selam ve sevgilerimi sunuyorum. İnşallah meslektaşım Çağlar Bey seçilirse biz de kendisine onun Elazığ için vadettikleri projelerde destekte bulunacağız.

İnşallah orada Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız okulu da birlikte açacağız. Gürsel Erol ile uzun süredir beraberiz. Hep beraber Çağlar başkanımla yan yana geldiğimiz zaman inşallah Elazığ'a çok şey katacağımız düşüncesindeyim.

Bu vesile ile tüm Elazığ'a selam ve saygılarımı sunuyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum."

COŞKUN ÇAĞLAR DURAN'IN PROJELERİ

Duran, seçim kampanyasını “Elazığ’da değişim için sosyal belediyecilik” sloganı ile yürütüyor.

Duran'ın projeleri arasında emekliye maddi yardım desteği, öğrenci aşevleri, halk süt uygulaması, eğitim destek kartı, halk ekmek fabrikası, belediye tanzim satış mağazaları, sanat ve dikimevleri ile kapalı pazar alanları bulunuyor.

"EMEKLİYE HER AY 2 BİN LİRA DESTEK"

Duran, "Esnaf ve yurttaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Kenti cadde cadde, sokak sokak geziyoruz yurttaşlarımızı dinliyoruz" diyerek, projeleriyle ilgili şunları söyledi:

"Emekliye maddi yardım desteği kapsamında; açlık sınırının altında emekli maaşı alan her emekliye her ay belediye bütçesinden düzenli olarak 2.000 TL maddi destek sağlanacak. Çocuklarımızın kendine güvenen, problem çözebilen, yaratıcı, araştırmacı, sosyal ve iletişim becerilerine sahip, saygılı, hoşgörülü, etik değerlere bağlı, akademik açıdan donanımlı ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri için iyi ve kaliteli bir okul öncesi eğitim hizmeti almaları sağlanacak. Üniversitede okuyan gençlerimizin beslenme ihtiyaçlarına katkı vermek ve eğitim giderlerinin yükünü biraz hafifletmek amacıyla ücretsiz öğrenci aşevleri açılacak. Üreticilerin sütlerini değerinde alıp, 3-6 yaş arası çocuklarımıza ücretsiz süt dağıtımı yapacağız. Modern teknolojinin tüm imkanlarının kullanılacağı kütüphaneler açılarak gençlerimizin bilgiye erişimini kolaylaştıracağız. Kütüphanelerimiz sıradan bir kütüphane olmayıp, çok fonksiyonlu kütüphane olacak. Eğitim destek kartıyla ekonomik zorluk yaşayan ailelerimizin çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlayacağız.

HALK EKMEK FABRİKASI AÇILACAK

Elazığlıların uygun fiyata hijyenik, doyurucu ve lezzetli ekmek almaları için halk ekmek fabrikası açılacak. Her mahallemizde en uygun lokasyonlarda halk ekmek büfeleri açılarak vatandaşlarımızın halk ekmeğe erişimini kolaylaştıracağız.

BELEDİYE MARKASIYLA İÇME SUYU FABRİKASI KURULACAK

Bunun yanında; farklı ebatlarda plastik ve cam içme suyu ürünlerini belediyemizin oluşturduğu markayla kendi fabrikamızda üreterek, çok uygun fiyatlarla halkımıza sunacağız.

DÜŞÜK GELİRLİ VATANDAŞLARA KONUT SAHİBİ OLMA FIRSATI

Elazığ Belediyesi'nde istihdam alanı oluşturularak gelir elde edilecek. Mücavir sınırları genişletilerek ucuz bedelli arsa üretilip konut kooperatiflerine tahsis edilerek geliri düşük vatandaşlara konut sahibi olma fırsatı yaratılacak.

TANZİM SATIŞ MAĞAZALARI AÇILACAK

Şehrin çeşitli bölgelerinde tanzim satış mağazaları açılacak, üreticiden tüketiciye maliyetine ucuz, güvenilir ve sağlıklı gıda zinciri oluşturularak yerelden kalkınmaya destek olunacak.

HASTA, YAŞLI, ENGELLİ VE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA YARDIM

Sosyo - ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan günlük yaşamsal faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hasta, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza; belirli periyotlarda kişisel bakım, kuaför, ev temizliği, psikolojik destek, fiziksel aktivite desteği ve küçük onarım destek hizmeti verilecek.

ANNE VE ÇOCUKLARINA ÜCRETSİ ULAŞIM

0-6 yaş çocuğu olan annelerimiz ile 12 yaş altı çocuklarımız ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanacak.

YAZ VE KIŞ FESTİVALLERİ DÜZENLENECEK

Uluslararası ve geleneksel yaz ve kış festivalleri, konserler ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Engelsiz sanat portalı kuracağız. Gezici sahne projesiyle vatandaşlarımızı tiyatro ile buluşturacağız. Milli bayramlarda ve resmi törenlerde fener alayı düzenleyeceğiz.

TEDAVİ ÜCRETLERİNDE YÜZDE 50 İNDİRİM

Özel sağlık kuruluşları ile indirim protokolü imzalayarak açlık sınırının altında gelir elde eden vatandaşlarımızın alacağı sağlık hizmetleri muayene, tahlil-tetkik ve tedavi ücretlerinde yüzde 50'ye varan indirim imkanı sağlayacağız.

ÜCRETSİZ MESLEK KURSLARI AÇILACAK

Açılacak olan sanat evimizde; cam füzyon, seramik, porselen, çini, ahşap oymacılığı, alevde boncuk yapımı, el sanatları, kağıt rölyef, makrome ahşap boyama dersleri gibi her kesimden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak birçok el sanatı kursları verilecek. Bu kurslar ile vatandaşlarımız hem el becerilerini geliştirecek hem de üreticilerin ürünlerini satarak sosyal ve ekonomik hayatlarına katkıda bulunulacak.

DİKİMEVİ İLE ÜCRETSİZ KIYAFET DESTEĞİ

Açılacak olan dikimevinde istihdam ettiğimiz kadınların yüksek kaliteli üretim anlayışı ile ürettiği iş elbisesinden, üniformaya ve endüstriyel sektörel tekstile uzanan geniş bir yelpazeye ait birçok ürün titizlikle hazırlanarak sipariş sahiplerine zamanında ulaştırılacak. Ayrıca dikimevinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız içinde ücretsiz bir şekilde kıyafet desteği sağlanacak.

Kapalı pazar yerleri yapılarak esnafımıza ve vatandaşlarımıza daha konforlu alışveriş ortamı sağlanacak.

KADIN KOORDİNASYON MERKEZİ KURULACAK

Kadınların aile içerisindeki dinamik rolünün farkına varılması ve bu potansiyellerinin açığa çıkarılması için kadın koordinasyon merkezini kuracağız. Merkezimizde kadınlarımıza meslek edindirme kursları verilecek ve ayrıca yaşadığı problemlerin çözümleri noktasında destek sunulacak.

TURİZMİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ADIMLAR

Turizme katkı sağlaması amacıyla uluslararası yaz ve kış festivalleri düzenleyeceğiz. Harput Mahallesi, Keban Baraj Gölü, Hazar Gölü, Hazar Baba Kayak Merkezi, Baskil Kara Leylek Kanyonu Palu, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Doğa Sporları, İnanç Turizmi, Kaplıcalar, yöresel musikisi ve zengin mutfak kültürü ile önemli turizm potansiyeline sahip Elazığ'ın Kültür Yolu Festivalleri projesi kapsamına alınmasını sağlayacağız.

VEFAT EDENLERİN YAKINLARINA TAZİYE YEMEĞİ

Elazığ Belediyesi olarak, ilimizin her noktasında iyi günde ve kötü günde vatandaşlarımızın yanında olacağız. Vefat edenlerin yakınlarına destek olmak için ilk günkü taziye yemeğini belediye olarak biz vereceğiz.

Deprem sonrası inşa edilen TOKİ konutlarının bulunduğu mahallelerde nüfus yoğunluğuna göre bölge halkının ihtiyaçlarına kolay ulaşabilmesi ve hak ettikleri hizmeti alabilmeleri için ticari alanları artıracağız.

İHALELER CANLI YAYINLANACAK

İhale süreçleri şeffaf ve konusunda uzman personeller tarafından yönetilecek. Her katılımcının ihalelerde eşit şartlarda yarışması sağlanacak ve ihaleler canlı yayında gerçekleştirilecek.

ŞEFFAFLIK VE LİYAKAT OLACAK

Belediyemizde işe alım, yükselme ve atamalarda ehil, nitelikli ve hak eden kişilerin getirilmesi sağlanarak tüm adaylara fırsat eşitliği getirilecek. Belediye çalışanlarımızın yıllardır ciddiyetsizlikle ele alınan özlük haklarını yeniden düzenleyerek promosyon konusunda yaşadıkları hak gaspını gidereceğiz.

BELEDİYE PERSONELİNİN MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME

1 Nisan itibarıyla; şeffaf ve hakkaniyetli bir şekilde süreci yöneterek belediye personelimizin maaşlarında iyileştirme yapacağız.

Belediyeye Avrupa Birliği ve yurt dışı hibe krediler bulunarak ilin ekonomisine ve belediye hizmetlerine katkı verilecek.

Türkiye'deki en yetkin bürokratlar, akademisyenler ve teknik elemanların bilgi birikiminden yararlanılarak Fırat Üniversitesi'nin eş güdümüyle alt yapı şehircilik planlama gibi konulara çözüm üretilecek.

İSRAFTAN KAÇINILACAK, GELİR VE GİDERLER HALKLA PAYLAŞILACAK

Belediye harcamalarında acil ihtiyaçlar öncelikli olacak ve israftan kaçınılacak. Harcamaların her platformda şeffaf şekilde kaç liraya mal olduğu halkımızla paylaşılacak. Yıllık olarak Elazığ Belediyesi'nin gelir ve gider kalemleri bağımsız bir denetim kuruluşuna inceletilerek inceleme sonucu halkımızla paylaşılacak."

COŞKUN ÇAĞLAR DURAN HAKKINDA

Coşkun Çağlar Duran 1976 yıllında Elazığ’ın maden ilçesinde doğdu. Elazığ'da serbest Avukatlık yapmaktI. 2021-2023 yılları arası Elazığ CHP İl Başkanlığı görevini yürüttü. Çağlar, evli ve 2 çocuk sahibi.

Yorumlar (0)
banner8
12
az bulutlu
banner9
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 32 87
2. Fenerbahçe 32 85
3. Trabzonspor 32 52
4. Beşiktaş 32 48
5. Rizespor 32 48
6. Başakşehir 32 46
7. Kasımpasa 32 46
8. Sivasspor 32 44
9. Antalyaspor 32 42
10. Alanyaspor 32 42
11. A.Demirspor 32 40
12. Samsunspor 32 38
13. Ankaragücü 32 37
14. Kayserispor 32 37
15. Konyaspor 32 36
16. Hatayspor 32 33
17. Gaziantep FK 32 31
18. Karagümrük 32 30
19. Pendikspor 32 30
20. İstanbulspor 32 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 30 68
2. Göztepe 30 60
3. Kocaelispor 30 52
4. Ahlatçı Çorum FK 30 52
5. Sakaryaspor 30 51
6. Bodrumspor 30 49
7. Boluspor 30 46
8. Bandırmaspor 30 46
9. Gençlerbirliği 30 44
10. Erzurumspor 30 41
11. Keçiörengücü 30 36
12. Şanlıurfaspor 30 34
13. Ümraniye 30 34
14. Manisa FK 30 33
15. Tuzlaspor 30 32
16. Adanaspor 30 32
17. Altay 30 15
18. Giresunspor 30 7
Takımlar O P
1. M.City 32 73
2. Arsenal 32 71
3. Liverpool 32 71
4. Aston Villa 33 63
5. Tottenham 32 60
6. Newcastle 32 50
7. M. United 32 50
8. West Ham United 33 48
9. Chelsea 31 47
10. Brighton 32 44
11. Wolves 32 43
12. Fulham 33 42
13. Bournemouth 32 42
14. Crystal Palace 32 33
15. Brentford 33 32
16. Everton 32 27
17. Nottingham Forest 33 26
18. Luton Town 33 25
19. Burnley 33 20
20. Sheffield United 32 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 31 78
2. Barcelona 31 70
3. Girona 31 65
4. Atletico Madrid 31 61
5. Athletic Bilbao 31 57
6. Real Sociedad 31 50
7. Valencia 31 47
8. Real Betis 31 45
9. Villarreal 31 39
10. Getafe 31 39
11. Osasuna 31 39
12. Las Palmas 31 37
13. Sevilla 31 34
14. Deportivo Alaves 31 32
15. Mallorca 31 31
16. Rayo Vallecano 31 31
17. Celta Vigo 31 28
18. Cadiz 31 25
19. Granada 31 17
20. Almeria 31 14