4-12 yaş grubu olmak üzere geçtiğimiz yıl 10 binden fazla öğrenciyi ağırlayan çocuk müzesi, yarıyıl tatilinde Başkentli çocukları ücretsiz olarak misafir ediyor.

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, 5 Şubat tarihine kadar yarıyıl tatili boyunca çocuklar için farklı ve eğitici etkinlikler düzenleyecek.

Bilime meraklı çocuklar, Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde uzman eğitmenler tarafından Atatürk ve Cumhuriyet, Arkeoloji ve Uygarlık, bilim ve galeri, planetaryum ve uzay merkezi, masal ve mutluluk, veterinerlik ve sevgi, entomoloji ve birlik, vahşi yaşam ve yardım severlik, çevre ve saygı, etkinlik atölyesi gibi birbirinden öğretici keşif alanlarında eğlenceli bir tatil geçirme şansını yakalıyor.

Öte yandan etkinlik atölyesinde yapılan taş boyama, kumaş boyama, kukla gibi etkinliklerle de çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye yardımcı oluyor.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi bir eğitimden geçmeleri gerekiyor. Çocuklarımızın bilimin ışığında, değerlerimizi öğrenerek yetişmesi için bu müzeyi hayata geçirdik. Eğitimde ilerlemeyen, kültür sanatta gelişemeyen toplumlarda, huzur ve mutluluk olmaz. Biz daha huzurlu, daha mutlu daha farkında bir toplum olma hayaliyle yola çıktık” dedi.

Zübeyde Hanım Konukevi Yenileniyor Zübeyde Hanım Konukevi Yenileniyor